Selülozik Boya

Selülozik Son Kat, tek bileşenli, çok hızlı kuruyan, selülozik reçine esaslı parlak veya yarımat görünümde, alkid-nitro selüloz esaslı son kat boyadır.

Çelik konstrüksiyon, Madeni büro esya sanayi, oto yan sanayi, elektirikli alet,pano ve aksesuar sanayileri ile muhtelif madeni esya imalat sanayilerinde kullanılmak üzere formüle edilmiştir. Demir ve çeliğe iyi yapışır. Konstrüksiyon işlerinde kullanılabilir.Suya, korozyona karşı dirençlidir. Hafif metallare (aliminyum, galvaniz) yapışmaz.

UYGULAMA

Selülozik Son Kat ambalajı açıldıktan sonra tercihen matkaplı motor ile iyice karıştırılarak homojenize edilir ve belirtilen oranda Selülozik Tiner ilave edilerek uygulama viskozitesine getirilir. (Püskürtme uygulamalarında uygulama viskozitesi 17” - 20” / DC4 / 20°C, fırça ve rulo uygulamalarında ise 24” - 39” / DC4 / 20°C olacak şekilde ayarlanmalıdır) Kendisinden beklenen performansı sağlayabilmesi için en az 50 µ kuru film kalınlığı verecek şekilde, önerilen astarlar üzerine son kat olarak uygulanması tavsiye edilir.


Etiketler : Selülozik Boya