Epoxy Sonkat Boya

Epoksi Sonkat Boya, kimyasal ve fiziksel etkilere son derece dayanıklı, epoksi reçine esaslı, parlak veya yarımat görünümde, sonkat olarak kullanılan boyadır.

Özellikleri: Kimyasal ve fiziksel etkilere mükemmel derecede dayanıklıdır. Her türlü metal ve beton yüzeylerde rahatlıkla kullanılabilir. Yüzeye parlak ve düzgün bir görünüm kazandırır.

Kullanım Alanları: Epoksi Son Kat, asit ve baz gibi kimyasal maddelere maruz kalan metal ve beton yüzeyler ile liman ve sanayi tesislerindeki metal yüzeylere uygulanmış tüm epoksi astar ve ara kat sistemlerin üzerine, son kat kaplama olarak kolaylıkla uygulanabilir.

Uygulama

Epoksi Boya ambalajı açıldıktan sonra tercihen matkaplı motor ile iyice karıştırılarak homojenize edilir ve belirtilen oranda Epoksi Sertleştirici ile karıştırılır. Karışımı uygulama viskozitesine getirmek için önerilen oranda Epoksi Tiner ilave edilir. Karışım uygulama viskozitesini verir. Epoksi Boyanın, kendisinden beklenilen performansı sağlayabilmesi için en az 50 mikron kuru film kalınlığı verecek şekilde önerilen astarlar üzerine son kat olarak uygulanması tavsiye edilir. Yaş üstü yaş uygulama yapılmayacak ise, ikinci kat uygulamasında kat kabulü için 4 saat beklenmelidir.


Etiketler : Epoxy Sonkat Boya